Autolakering      Industrilakering      Interiørlakering      Speciallakering      Forsikringsskader      Polering

AUTOLAKERING

Vi udfører alt arbejde i højeste kvalitet og efter korrekte anvisninger og retningslinier fra bilfabrikanterne.
Vi har de bedste værktøjer, nyeste arbejdsmetoder og fagligt højt uddannet personale.


   
 
HVEM ER VI

Midtjysk Autolakering er Viborgs ældste autolakering. Grundlagt i 1964 og overtaget af Jesper Gregersen 1.7.2006. Hobro afdelingen blev etableret 1.11.2010 og Aalestrup afdelingen overtaget 1.2.2011.

Gennem medlemskab af FAI bliver vi løbende opdateret med nyeste tiltag og krav til gavn for optimale arbejdsprocesser og bedre miljø.

Vi sikrer herved højeste kvalitet i enhver henseende.
 
  Midtjysk Autolakering A/S - Viborg
Mariendalsvej 26
8800 Viborg

Tlf: +45 86 61 00 20
Mobil: +45 21 42 52 14
Fax: +45 86 61 24 22
   
E-mail: mail@midtjyskautolak.dk
  Midtjysk Autolakering A/S - Hobro
Drejøvej 10
9500 Hobro

Tlf: +45 98 55 00 22
Mobil: +45 60 24 56 03
Fax: +45 98 55 00 24
   
E-mail: hobro@midtjyskautolak.dk
 

Midtjysk Autolakering A/S - Aalestrup
Elmegaardsvej 4
9620 Aalestrup

Tlf: +45 98 64 12 07
Mobil: +45 50 43 30 10
Fax: +45 98 64 12 05
   
E-mail: aalestrup@midtjyskautolak.dk

 


  Midtjysk Autolakering A/S - Klarup
Jørgensmindevej 22
9270 Klarup

Tlf: +45 98 31 85 75
Mobil: +45 27 53 96 10
   
   
E-mail: klarup@midtjyskautolak.dk
  Midtjysk Autolakering A/S - Dronninglund
Karetmagervej 10
9330 Dronninglund

Tlf: +45 98 84 21 70
Mobil: +45 27 53 96 12
   
   
E-mail: dronninglund@midtjyskautolak.dk
 

Midtjysk Autolakering A/S - Aabybro
Industrivej 35
9440 Aabybro

Tlf: +45 98 24 22 22
Mobil: +45 27 53 96 16
Fax: +45 98 24 22 50
   
E-mail: aabybro@midtjyskautolak.dk

 


  Midtjysk Autolakering A/S - Sunds
Thorupvej 11
7451 Sunds

Tlf: +45 97 14 22 33
Mobil: +45 27 53 96 20
   
E-mail: sunds@midtjyskautolak.dk
   
     

 

 


For mere information om ”Ankenævn for lak og karrosseri” tryk her.

Læs mere på LAKexperten